Кошик
1 відгук
+380 (50) 368-09-53
+380 (93) 368-09-53
Працюємо для перемоги
Мостові крани, фото 2

Мостові крани

Опис
Інформація для замовлення

Одним із різновидів підіймально — транспортних машин є крани мостового типу.

Мостові крани застосовують у цехах металургічних, ремонтних та інших підприємств.
Конструкції спеціальних мостових кранів досить різноманітні. Ці крани можуть бути східними крановими рейками або обертовими навколо вертикальної осі:
— до обертових кранів належать хордові, радіальні та поворотні.
— до поступально переміщуваних належать крани з однобалковими та двобалочними мостами. Поступно переміщувальні мостові крани часто забезпечують гаками, скобами або спеціальними вантажними пристроями (магнітами, грейферами, механічними кліщами).
Конструктивно більшість тягових кранів складається з моста та візка, що переміщається рейками, закріпленим на верхніх або нижніх поясах мостів. Механізми мостового крана забезпечують три рухи: піднімання вантажу, пересування візка та пересування моста.
Механізм підйому являє собою лебідку, пов'язану зі здвоєним поліпастом. Під час вантажності понад 10 т. крани обладнують двома самостійними механізмами підіймання — головним і допоміжним (що має вантажопідіймальність, що становить приблизно 0.25 основний), і використовуваним для підіймання малих вантажів із великою швидкістю. Механізм підіймання грейферного крана виконують у формі двох однакових підіймальних незалежних механізмів, електродвигуни яких керуються двома контролерами, що мають загальну ручку керування.
Механізм пересування моста зазвичай має два холостих і два приводні колеса, кожне з яких обертається індивідуальним електродвигуном через редуктор. Для мостових кранів великої вантажопідійманості та з великою довжиною моста застосовується більша кількість приводних електродвигунів (чотири, шість тощо).
Механізм пересування візка має два холостих і два приводні колеса, обертові, зазвичай, одним електродвигуном через редуктор.

КЛАСІФІКАЦІЯ ПОТУЖНИХ КРАНОВ.

РАДІАЛЬНИЙ КРАН.
Радіальний кран обертається порівняно однієї зі своїх опор, має довжину прольоту, рівну радіусу кільцевого робочого майданчика, який він обслуговує. Вісь обертання моста закріплена на опорі, змонтованому в центральній частині робочого майданчика та прикріпленій до стелі будівлі. Візок призначений для обслуговування тієї площі кільця, яка менша за площу кільця радіусом з урахуванням тих відстаней, на які візок не може підходити до ходової тягової візки, що переміщається кільцевою рейкою, до опор.

ХОРДОВЫЙ КРАН.
Хордовий кран так само, як і радіальний, переміщається по одному кільцевій рейці. Ходові колеса закріплені на ходових візках, несиметрично розташованих відносно балок моста. Візок моста призначений для обслуговування меншої площі кільця за того ж радіуса, як у радіального крана.

ПОВОРОТНЫЙ КРАН.
Поворотний мостовий кран має довжину моста крана, що дорівнює 2R — діаметру кільцевої рейки. Візок, переміщаючись балками, обслуговує більшу площу, ніж радіальний кран, оскільки може підіймати вантажі в центрі робочого майданчика. У цьому крані ходові візки та переміщаються в протилежні боки під час повороту моста щодо центру кільцевої рейки. Ходові колеса так само, як і в інших кранах, мають осі, орієнтовані за радіусом кільцевого робочого майданчика.

КОЛЬЦЕВОЙ КРАН.
Кільцевий кран, що переміщається двома кільцевими рейками з радіусом R min і R max. Пролет моста крана L=R max — R min. Для забезпечення руху коліс зовнішній і внутрішній ходовий візок без ковзання ходові зовнішні та внутрішні колеса виконують із різними діаметрами або частотою обертання, пропорційною радіусам R min і R max.

МАГНІТНІ КРАНИ.
Магнітні крани призначені для підіймання та транспортування феромагнітних матеріалів (скрапа, стружки, листового та профільного прокату, викладок для розливання сталі тощо). Ці крани забезпечені вантажними електромагнітними, підвішуваними на гаковій підвісці або траверсі (на гнучкому або жорсткому підвісі), розташованій у поздовжньому або поперечному напрямку щодо моста.

ОДНОВАЛЕНІ МОСТОВІ КИШЕНІ КИШЕНІ.
Залежно від типу привода розрізняють однобалочні мостові крани з ручним і електричним приводом.
У ручних підвісних мостових кранах (ГОСТ 7075-80 і ГОСТ 7413-80) як механізми підіймання застосовують підвісні ланцюгові талі. Однобалковий опорний мостовий кран складається з моста, зробленого у формі двотаврової балки, що спирається на дві кінцеві бали, ручного механізму пересування, що приводиться в рух ланцюгом, і ручного візка з ланцюговим приводом. Однобалочні мостові крани з електричним приводом поділяються на опорні та підвісні. Як носій балки однобалкових кранів підвісної конструкції застосовують, зазвичай, двотавр. У необхідних випадках несучу балку підсилюють. Балки підвішують до ходових кареток, які переміщаються за підкраваними двотавровими напрямними. Половина опорних кареток — приводні. Підвісні мостові крани істотно легші від опорних мостівних кранів тієї ж вантажопідійманості. До того ж вони дають змогу використовувати практично всю корисну площу виробничого приміщення.

ДВУХБАЛЕЧНІ МОСТОВІ КИШЕНІ КИШЕНІ.
Залежно від типу привода розрізняють двобалкові мостові крани з ручним і електричним приводом.
Міст переміщається по підкрадених шляхах (вздовж цеху), укладеному на підкрадені балки, що спираються на колони будівлі. По мосту пересувається візок. Апаратура керування розміщується в кабіні. Живлення крана електроенергією здійснюється через головні тролеї, розташовані вздовж підкранова балка.
Візок являє собою конструкцію, що складається зі зварної рами, одного або двох механізмів підіймання, механізму пересування (з одним і двома механізмами підіймання). Живлення механізмів візка здійснюється за допомогою спеціальних струмопровідних шин тролеїв або гнучкого кабелю.

ОБЩИЕ УСТРОЙСТВА
ТЕЛЕЖКА.
На рамі візка розміщені механізми головного та допоміжного підіймання та механізм пересування візка.
Механізм головного підйому має електродвигун, з'єднаний валом із редуктором. Напівмуфта, що з'єднує вал із вхідним валом редуктора, використовується як гальмівне шківа колодкового гальма, що має привод від електрогідравлічного штовхача. Вихідний вал редуктора з'єднаний зубчастою муфтою з намочним барабаном Як обмежувач висоти підіймання застосований шпиндельний вимикач, що вимикає приведення підйому під час досягнення гакової підвіски крайніх верхнього та нижнього положень.
Механізм допоміжного підйому має аналогічну схему
Для керування електродвигунами механізмів підйому застосовуються:
-кулачкові контролери типу ККТ61, ККТ62, ККТ68 за потужності електродвигуна менш ніж 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна менш ніж 11 кВт (для середнього та важкого режимів)
— магнітні контролери типу КС, ТСА, ТСАЗ, ТСД за потужності електродвигуна понад 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна понад 11 кВт (для середнього та важкого режимів)
Механізм пересування візка складається з двигуна та гальма, редуктора, двох (чотирьох) провідних і двох холостих ходових коліс. На рамі візка укріплена лінійка, що впливає в крайніх положеннях на кінцевий вимикач, що обмежує шлях пересування візка.
Для керування електродвигунами механізмів пересування застосовуються:
-кулачкові контролери типу ККТ61, ККТ62, ККТ68 за потужності електродвигуна менш ніж 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна менш ніж 11 кВт (для середнього та важкого режимів)
— магнітні контролери типу К, ДК, ТАЗ, ТА, ДТА за потужності електродвигуна понад 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна понад 11 кВт (для середнього та важкого режимів)
Для підведення напруги до двигунів, розташованих на візку, зазвичай використовується гнучкий кабель на підвісах або тролії, виготовлені з круглої або кутової сталі.

МОСТ
Механізм пересування моста складається з двох (чотирьох або шести) двигунів, гальм, редукторів, двох (чотирьох або шести) ведучих і двох холостих ходових коліс. На рамі моста розташовані рейки для пересування візка, кабіна керування, електроапаратура, лінійки, що впливають у крайніх положеннях на кінцеві вимикачі, що обмежують шлях пересування моста.
Для керування електродвигунами механізмів пересування застосовуються:
-кулачкові контролери типу ККТ61, ККТ62, ККТ68 за потужності електродвигуна менш ніж 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна менш ніж 11 кВт (для середнього та важкого режимів)
— магнітні контролери типу К, ДК, ТАЗ, ТА, ДТА за потужності електродвигуна понад 30 кВт (для легкого режиму) і за потужності електродвигуна понад 11 кВт (для середнього та важкого режимів)

ТРОЛЕЇ
Тролеї зазвичай виготовляють із прокатної сталі кутового профілю. Для подавання напруги на кран застосовують токознімачі ковзного типу, прикріплюються до металоконструкції крана, башмаки яких ковзають тролеями під час переміщення мостового крана. Для контролю наявності напруги на тролях застосовуються тролейні світлофори

  • Ціна: Ціну уточнюйте

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner